logo logo logo logo
Рубрика: Аустралија, Актуелно, Религија, Свет    Аутор: новинарство    пута прочитано    Датум: 14.01.2009    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

Važno obaveštenje za parohijaneZa sve članove i parohijane Slobodne Srpske CŠO „SV. Nikola“, južni Btrizbejn -Australija.

Upravni Odbor i Properti Trasti Slobodne Srpske CŠO „Sveti Nikola“, 14.01.2009

+++
Poštovani naši članovi i parohijani,

Upravni odbor i članovi properti trastija naše Crkve već nekoliko meseci doživljavaju teške uvrede i pretnje smrću anonimnim pismima, od grupe osoba koje se lažno predstavljaju da su legalna uprava naše CŠO i neovlašćeno upisuju članove za našu opštinu.

Do sada smo ćutali na sve klevete i podmetanja, ne spuštajući se na nivo primitivizma, ali sada smo rešili da odgovorimo, zbog molbe naših vernih članova koji traže i očekuju od nas da objavimo istinu. Takođe, imamo saznanja da NEKI bivši članovi telefonom uznemiravaju naše punopravne finansijske članove širom Brizbejna, ubeđujući ih da je zakonita uprava nelegalna, i da će članovi properti trastija da prodaju CŠO.

NIŠTA OD TOGA NIJE ISTINA! Properti trasti NEĆE da proda našu CŠO, niti to po zakonu ili Ustavu mogu da urade!

Nekima od bivših članova je jako žao što nisu članovi properti trastija, jer su u svojoj glavi, ne poznavajući zakon i Ustav, umislili da se Crkva može prodati i ućariti novac. Jedan od njih je pre par godina na sednici uprave predložio: “Hajde da ovo prodamo i podelimo pare.” Odatle dolaze toliki napadi, jer oni smatraju da su ostali bez planiranih dolara koje bi između sebe podelili. Sa njima su i nepoznati ljudi koji se pojaviše i tvrde da su naši članovi, koji brane Crkvu od kriminalaca. I to od koga?

Od Vlaste Cvetkovića, člana od osnivanja Crkve, koji je nebrojanih sati radio za svoju Crkvu, poklanjao novac i materijal, i svojim delima pokazao svoju ljubav i odanost. Ili je kriminalac Aleksandar Goren, koji se sav posvetio svojoj veri i Crkvi, koji je tri stuba našeg Hrama, koji nesebično radi, i novčano pomaže Crkvu! Ili je to možda Milan Ilinčić, član od osnivanja, čije zvono stoji na Crkvi. Da ne nabrajamo više, ispašće da se hvalimo. Da li su ti ljudi lopovi, i da li možda nisu zaslužni da budu članovi properti trastija? Ko može biti toliko bezdušan da ih blati, umesto da im odaju poštovanje. Ko može mirno gledati kako ih kamenuju i ponižavaju nedostojne osobe?

Imanje se NE MOŽE prodati, ČAK i ako skupština tako odluči, bez dozvole svih članova properti trastija. Isto, članovi trastija, ako se svi slože da se bilo šta prodaje, to NE mogu uraditi bez dozvole skupštine CŠO.

Napadi na zakonitu upravu su počeli od Marta meseca 2007-e godine, kada je Vladika SPC Irinej (Dobrijević) naredio upravi da našu Slobodnu Crkvu pre-registruje u Srpsku Pravoslavnu Crkvu, kod države Kvinslend. Kada je to uprava odbila, sledila je odmazda, tako što je Vladika Irinej naredio svešteniku Nikoli Stefanovu da napusti Crkvu drugog dana Vaskrsa 2008-e godine, da bi, preko srpskog radija, Vladika Irinej objavio da je naš hram zatvoren. NIJE ISTINA da je uprava izbacila iz Crkve sveštenika Nikolu Stefanova. Molimo sve članove da dođu na skupštinu 8-og Februara u maloj sali, podmire članarinu, i da na licu mesta dobiju odgovor na svako pitanje, a ne da se ta istina traži od osoba koje su izdale svoju veru Pravoslavnu, i svoju Crkvu, radi sebičnih interesa.

Ti ljudi, služeći se pretnjama, i užasnim izmišljotinama, i pored toga što su lažna uprava, uspeli su da blokiraju crkveni račun u banci, na kojem je $25,000. Banka je zbog predostrožnosti blokirala račun, jer su se pojavile dve uprave! Uprava i dalje uredno plaća porez, osiguranje, i ostale troškove iz svojih ličnih sredstava. Molimo sve naše članove i parohijane da se zapitaju ko sve ovo vreme održava Crkvu, čisti, ko plaća račune, i od koga je dat taj novac na računu banke. Znate vi dobro da to rade Srbi odani svojoj Crkvi i Veri, i da sada na svojim leđima trpe i nose teret svih mogućih napada, podmetanja i laži, od onih koji su kratko vreme bili članovi samo na papiru.

Par starijih osoba koje podržavaju te napade, dok su bili naši članovi, uvek su izazivali svađe. Oni su našeg pokojnog sveštenika Oca Milana (laka mu zemlja) raznim mahinacijama uspeli da oteraju iz Crkve. Crkva će se prodati i bankrotirati pređe li u njihove ruke, to je sigurno, jer će ta uprava PRE-REGISTROVATI CRKVU i dati je na raspolaganje Vladici SPC Irineju, da čini sa njom šta mu je volja. Žalosno je da neki od njih ne shvataju da će se to dogoditi, i ubeđeni su da brane Crkvu od kriminalaca!

Ako neko od članova Crkve ne podnosi iz nekog razloga nekog člana upravnog odbora, treba imati u vidu da nijedan član, pa ni sam predsednik, ne mogu donositi odluke samovoljno dok se ne slože i ostali članovi uprave, a ima ih 14. Svake drugačije priče su zlonamerne izmišljotine.

Podsećamo članove da razmisle koji ljudi sada nesebično pomažu svoju Crkvu svojim novcem i fizičkim radom.

Molimo vas još jednom da ispoštujete svoje pravo punog finansijskog članstva, i prisustvujete redovnoj godišnoj skupštini 8-og februara u 13:30, ili ako ste sprečeni, da uredno popunite punomoć svojom rukom, na koga želite, jer na to imate pravo po našem Ustavu. Kome će te ustupiti svoje pravo je na vašoj savesti i razumu.

Želimo vam svaki blagoslov od Gospoda.

Hristos posredi dan

Upravni Odbor i Properti Trasti Slobodne Srpske CŠO Sveti Nikola,

u Brizbejnu 14 Januar 2009.
1 коментар у вези “J.Brizbejn: Važno obaveštenje za parohijane”
  1. Draga braco i sestre
    Australija je pravna drzava,vi to i sami znate,napominjem onima koji zamisljaju da se stvari i ovde resavaju topuzom,da ce ukoliko se sve zavrsi na Sudu ovi gore opisani,izgubiti proces,jer nemaju nikakvog osnova da pobede.NJihov vodja je glavni protiv kojeg se treba pokrenuti krivicni postupak i to zajednicki od svih Crkvi i Srba koji su doziveli i dozivljavaju teror.Sve se to moze lako izvesti,pametno i slozno.Saznajem da se na tome radi,i eto prilike da se ukljucite i legalnim sredstvima posaljete vodju tamo gde mu je mesto u ZATVOR.


Пошаљите коментар

Да би сте послали коментар морате бити улоговани

GENOCIDE REVEALED
logo
Писанија Грешног Милоја
Проф. Др. Миодраг Петровић

Проф. Др. Миодраг Петровић

КРОТКИ ЛАФОВИ!
Антиекуменистички сајт

НОВИ Антиекуменистички сајт

„СТРЕЉАЊЕ ИСТОРИЈЕ“
logo
ПРАВОСЛАВАЦ 2017
ГЕНОЦИД
ЈАСТРЕБАРСКО 1942
БОЈКОТ НАРОДА – документарац
новинар.де
Loading
КОРУПЦИЈА, ВЛАСТ, ДРЖАВА
logo
АГЕНЦИЈА ЗА БОРБУ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ
logo