logo logo logo logo
Рубрика: Политика, Актуелно, Религија, Спорт    Аутор: новинарство    858 пута прочитано    Датум: 24.06.2008    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

Svećenici i zlatni jubilej nogometašaNa Duhovski ponedjeljak, 12.svibnja, Hrvatska svećenička nogometna reprezentacija bila je gost Molvarcima koji su tog dana počeli s proslavom zlatnog jubileja – 50 godina postojanja Nogometnog kluba «Mladost» u Molvama.

+++

Misu u crkvi Marijina uznesenja uoči prijateljske nogometne utakmice predvodio je njihov kapeten fra Žarko Relota, ujedno i vojni kapelan, u zajedništvu sa nekoliko svećenika iz susjednih župa Virovskog dekanata te s molvarskim župnikom fra Ivanom Poletom i prijašnjim župnicima fra Mijom Jozanovićem i fra Markom Vrdoljakom. Poslijepodne je svećenička reprezentacija nastupila u sastavu: Mađarić, Rinbzej, Bošnjak, Relota, Sabljo, Čubelić, Bešlić, Žinić, Blažon, Pintarić, Međimorec.

Igrali su još Jozanović, Banfić i Jaković. Domaći nogometaši su se nakon početnog šoka zbog vođstva svećenika od 3:0 pribrali i nadoknadili razliku: Krajnji rezultat glasio je 7:6 za domaće veterane NK «Mladost».

Poslije utakmice na večeri u OŠ «Molve» bilo je iznimno svečano i lijepo. Kao pravi domaćin, načelnik općine Ivan Kolar uručio je sliku Ivana Jakovića izborniku svećeničke reprezentacije Krešimiru Žiniću. Prigodne govore održali su i predsjednik kluba NK «Mladost» Marijan Kolar i kapetan svećeničke reprezentacije Žarko Relota, koji je zahvalio na pozivu i dobrom domaćinstvu inicijatorima susreta i molvarskom župniku o. Poletu te molvarskim nogometašima čestitao 50.obljetnicu kluba.

D. Kokša

(«Glas koncila», broj 21 (1770), od 25. svibnja 2008.godine, str. 18)

+++

Svećenici vs imami

Na Bilinom polju u Zenici u utorak uvecer odrzan je nogometni spektakl, prvi ovakve vrste na ovim prostorima, a vjerovatno i mnogo sire. Reprezentaciju svecenika BiH u nogometu ugostili su domacini iz zenickog Medzlisa Islamske zajednice, a u dva poluvremena od po 35 minuta bolji su bili svecenici, koji su pobjedili rezultatom dva naprema jedan….