logo logo logo logo
Рубрика: Спорт    Аутор: Преузето    694 пута прочитано    Датум: 22.12.2007    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

arsenal.jpgJednu od onih utakmica za uživanje i pamćenje, kakve se dagađaju samo Engleskoj, derbi severnog Londona Arsenal – Totenhem na “Emiratima”, dobio je lider Premijer lige sa 2:1. Englezi su se veselili na tribinama, odlično je sudio Rob Stajls, a sve ostalo je uglavnom bilo režija i izvođenje stranaca. Zbog bolesti Volkota, u Arsenalu ih nije bilo ni na klupi.

Zanimljivo prvo poluvreme je proteklo u nadmudrivanju Španca Huande Ramosa i Francuza Arsena Vengera. Totenhem je igrao povučeno, samo sa Berbatovim i Kinom na polovini protivnika, a Fabregasa i Hleba su u svakom trenutku pratila najmanje po dvojica igrača Sparsa. Kada prime loptu, odmah je tu bio i treći. Tako je 45 minuta prošlo bez pravih šansi.

Na poluvremenu je Venger sa igračima dogovorio malo razvučeniju formaciju i Ramosova zamka se raspala posle samo tri minuta. Rosicki je sa centra dodao loptu Fabregasu na ivici kaznenog prostora, peta, i gol Adebajora, za vođstvo i prvo mesto na listi strelaca.

Petnaestak minuta je zatim dominirao Arsenal, da bi pored Stajlsa na trentak zasijao još jedan Englez na terenu. Aron Lenon je dao loptu na tacnu Robiju Kinu na petercu, ali ovaj pogađa prečku. Kin se iskupio samo minut kasnije idealnim dodavanjem Bugarinu Berbatovu koji izjednačava u 66. minutu. Prelomni događaj je odbrana potencijalnog Engleza, ali još uvek samo Španca Almunije u 72. minutu, kada je zaustavio udarac Kina sa bele tačke.

Samo tri minuta kasnije korner za Arsenal, Venger insistira da se sačeka zamena igrača, ulazi mladi Danac Bentner i udarcem glavom pogađa malu mrežicu leve strane Robinsonovog gola. Do kraja meča Arsenal je rutinski držao loptu uglavnom u svom posedu i obezbedio proslavu Božića na “Emiratima” sa liderske pozicije Premijer lige. Totenhem nije imao više šta da traži na terenu, pa je zajedno sa svojim navijačima otišao nazad u Haringej izbrojavši i 14. godinu bez pobede na stadionu omražene ekipe.