logo logo logo logo
Рубрика: Спорт    Аутор: Преузето    665 пута прочитано    Датум: 24.06.2007    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

orlici.jpgMlada reprezentacija Srbija izgubila je od Holandije u finalu 16. prvenstva Evrope koje je u subotu uveče igrano u Groningenu.

Posle odličnih igara pruženih u prve dve utakmice takmičenja po grupama, i pobede nad Belgijom u polufinalnom meču, izabranici Miroslava Đukića nisu uspeli da pariraju mladim Holanđanima koji su uspeli da odbrane titulu šampiona Starog kontinenta.

Ekipe su utakmicu počele ravnopravno. Naši reprezentativci dobro su kontrolisali igru na sredini terena, ali su Holanđani došli u vođstvo posle grube greške naše odbrane koja nije dobro postavila ofsajd zamku.

Posle primljenog gola, ’’orlići’’ se nisu zbunili i nastavili su sa svojom igrom, a kao rezultat toga usledio je slobodan udarac Kolarova koji je zaustavila stativa.

U drugom poluvremenu naši fudbaleri nastavili su s ofanzivnom igrom i već u 48. minutu Basta je imao stopostotnu šansu kada je sa nekoliko metara šutirao pravo u protivničkog golmana.

Srbija je bila istrajna u pokušajima da ugrozi gol Holanđana, ali naši fudbaleri nisu imali dobro rešenje u završnici napada.

GLAVU GORE, MOMCI…

Srbija ipak neće biti prvak Evrope u fudbalu… Naši mladi fudbaleri izgubili su od Holandije sa 4:1 u finalu Evropskog prvenstva. Sve ono što su Đukićevi momci sanjali zajedno sa celom nacijom prethodne dve nedelje, raspršilo se na sumornoj groningenskoj kiši. Holanđani nisu bili bolji za četiri komada u mreži Kahrimana, ali ruku na srce, ni “orlići” nisu bili previše blizu tituli.

Stravičan pljusak pomešan sa još stravičnijim presingom “lala” na samom startu utakmice potpuno su zbunili naše igrače. Dok su oni pokušavali da se sastave, dok su Tošić i Ivanović krpili ranjenu odbranu, Bakal im je uvalio prvi gol, posle “ronaldinjovskog” dodavanja De Ridera.

Tek onda su srpski fudbaleri počeli da igraju svoju igru, ali, ispostavilo se, meč je izgubio njihov selektor. Do juče gotovo bezgrešni Đukić napravio je dva velika kiksa, postavivši Bastu i Rakića u tim. Prvi već odavno ne liči na sebe, pa ništa bolji nije bio ni u Groningenu. Klizao se, gubio duele… Drugi nije dorastao finalu. Dobitna kombinacija sa Mrđom i Zoranom Tošićem “sedela” je na klupi. Ipak, bez obzira na to naši momci su igrali sjajno sve do 60. minuta. Smiljanić je organizovao, Janković kreirao, falila je završnica. Falio je bolji napadač…

I onda se sve raspalo u dva minuta. Babel je u 60. minutu pronašao uglić Kahrimanovog gola, a samo 120 sekundi kasnije Kolarov je dobio drugi žuti. Sve je bilo gotovo… Mladi nepravedno potcenjivani Kahriman spasao nas je do kraja potpunog debakla (odbranio penal), a Mrđa je ublažio poraz na centaršut Zorana Tošića i naterao Đukića da se dodatno prevrće u krevetu noć posle meča.

Jeste, Holanđani su bili bolji, ali nije fer da ova sjajna generacija položi maturu sa ne baš prijatnih 1:4. Njihove suze i očaj na kraju najbolje su pokazali kako im je. Ali, glavu gore, momci. Do juče ste bili “ispod 21″, ali već od danas za vas nema granica.

Srbija će još neko vreme čekati da postane najbolja u Evropi, međutim, ne mora da čeka da dobije reprezentaciju za velika dela. Većina ovih momaka vrlo brzo će dobiti novu šansu. Možda već sledeće godine na “velikom” Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj.

PRESS

U jeku ofanzive Đukićevih izabranika, naša odbrana je ponovo napravila veliku grešku i dozvolila Holandiji da poveća vođstvo u 60. minutu, a samo šezdesetak sekundi kasnije Kolarov je zaradio drugi žuti karton, i ostavio našu reprezentaciju s igračem manje, pa je utakmica već praktično bila rešena.

Do kraja utakmice Holanđani su dali još dva gola, dok su naši reprezentativci samo uspeli da postignu počasni pogodak.

I pored poraza u finalu, naši mladi fudbaleri zaslužuju sve čestitke na igri koju su pružili tokom šampionata Evrope.

Holandija – Srbija 4:1 (1:0)