logo logo logo logo
Рубрика: Политика, Актуелно, Друштво, Економија    Аутор: новинарство    пута прочитано    Датум: 2.03.2011    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

GeoputObraćamo se ovim putem najširoj javnosti sa željom da objasnimo naš položaj, a u nadi da će te nas podržati u nastojanju da i mi krenemo

Beograd Geoput d.o.o. Beograd, 01.03.2011

+++

da radimo i ponašamo se u skladu sa evropskim standardima.Smatramo da je to put kojim treba da ide naše društvo i koji će nas odvesti u zajednicu evropskih država.

Posle teksta objavljenog u Politici 03.02.2011. godine ’’Tenderi za autoputeve stigli do EU’’ i teksta u EurActiv-u ’’Whistleblower:Public funds are being spent illegally in Serbia’’ od 28.01.2011. godine u kojima je vlasnica Geoputa d.o.o ukazala na korupciju u procedurama javnih nabavki za projektovanje i izgradnju puteva, odlučili smo da ovim putem damo primer i drugima da javno progovore i ukažu na problem korupcije koja je rasprostranjena u svim porama društva.
Početkom jula 2009 godine mr Mladen Lero dipl.ing,geod. je u ime Geoputa d.o.o. odnio direktoru Federalne uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove Sarajevo (FUGIP) Željku Obradoviću dipl.ing.geod. 20.000 KM. Novac je dat na insistiranje gospodina Obradovića kao novčana pozajmica, uz obrazloženje da mu je potreban za godišnji odmor.

Geoput d.o.o. je u toku 2008 i 2009 godine za FUGIP prema ugovoru obavljao posao ’’Izrada i reprodukcija topografskih karata razmere 1:25 000’’, a posao su obavljali radnici Geoputa d.o.o. iz Banja Luke i Beograda.Sa detaljima ugovora i sa gore pomenutom novčanom pozajmicom od 20.000 KM, koja je u visini od oko 10% ukupne vrednosti ugovora, su bili upoznati vlasnica Geoputa d.o.o. Milica Trifković, mr Mladen Lero dipl.ing,geod., mr Miroslav Kuburić dipl.ing.geod. i Saša Radosavljević direktor Geoputa d.o.o. Banja Luka.

Posao oko izrade topografskih karata i njegova naplata su uspešno završeni, a novčana pozajmica gospodinu Obradoviću je nešto sa čime se susrećemo u našem poslovanju. Neophodno je napomenuti da pozajmljeni novac nikada nije vraćen i da smo bili prisiljeni da tako postupimo, pa je to i dobar primer kako korupcija funkcioniše.

Na ovaj način želimo da damo naš doprinos u borbi sa jednim od najvećih problema u našem društvu i podržimo sve institucije koje se bore protiv korupcije. Smatramo da je to jedini ispravan put kojim treba da ide naše društvo i koji će nam otvorit vrata ka Evropskoj uniji.

Beograd Geoput d.o.o. Beograd
28.02.2011. god.
1 коментар у вези “Stop korupciji”
  1. Није ваљда, па ви сте валда погрешили, то је национално занимање увек и било.
    АЦА


Пошаљите коментар

Да би сте послали коментар морате бити улоговани

GENOCIDE REVEALED
logo
Писанија Грешног Милоја
Проф. Др. Миодраг Петровић

Проф. Др. Миодраг Петровић

КРОТКИ ЛАФОВИ!
Антиекуменистички сајт

НОВИ Антиекуменистички сајт

„СТРЕЉАЊЕ ИСТОРИЈЕ“
logo
ПРАВОСЛАВАЦ 2017
ГЕНОЦИД
ЈАСТРЕБАРСКО 1942
БОЈКОТ НАРОДА – документарац
новинар.де
Loading
КОРУПЦИЈА, ВЛАСТ, ДРЖАВА
logo
АГЕНЦИЈА ЗА БОРБУ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ
logo