logo logo logo logo
Рубрика: Политика, Свет, Друштво    Аутор: новинарство    пута прочитано    Датум: 5.04.2008    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

Dragan JovanovićZbog Dragana Jovanovića, poverenika Ministarstva dijaspore, kome mnogi osporavaju tu funkciju, dosta naših zemljaka, po svemu sudeći, neće doći na dogovorene sastanke u srpskim klubovima

Delegacija Ministarstva za dijasporu koju čine Bojan Đurić, državni sekretar i Tatjana Garčević pomoćnik ministra za kulturnu prosvetnu i naučnu saradnju boravi u Švajcarskoj do subote 5. aprila 2008. godine. Prema podacima koje smo dobili, prvi sastanci sa predstavnicima klubova i naših asocijacija trebalo je da bude održan sinoć u pozorištu „Duga“ u Vetingenu, a za večeras u 18.30 zakazan je u prostorijama Srpskog kulturnog društva u Dibendorfu kod Ciriha. Posle toga delegacija će razgovarati i sa našim ljudima u KUD-u „Kolo“ u Nojnhofu.

Ova poseta ima, međutim i drugu stranu medalje, jer se na skupove, po svemu sudeći, neće se odazvati svi zainteresovni zemljaci.

Slađana Sretenčić, iz SKD – Cirih kaže da je „bilo manjih nesporazuma oko odražavanja sastanka sa delegacijom Ministarstva dijaspore, ali da su nesporazumi otklonjeni i da će sastanka, ipak, biti!
– Ja ću pozvati sve koji su zainteresovani da nam se večeras pridruže u prostorijama našeg društva u Dibendorfu i otvoreno ćemo o svemu porazgovarati. Jedino razgovorom možemo da otklonimo sve dileme i nesporazume kaže – kaže ona.

– Pozvao sam ovim povodom ambasadu Srbije u Bernu i Generalni konzulat u Cirihu i tamo mi je rečeno da oni nisu upućeni o detaljima posete pomenute delegacije – kaže Simo Pavlović

Poverenik Ministarstva dijaspore za Švajcarsku Dragan Jovanović na pitanje da li je još obavlja tu funkciju, jer se priča da je smenjen, kaže:

– U Ministarstvu dijaspore su napravili neka razrešenja, ali to nije zvanično objavljeno u „Službenom listu“. Znam ja ko pravi „frku“oko mene i moje funkcije i ko želi da sabotira ovaj sastanak. Mogu i javno to da kažem – reč je o Simi Pavloviću, bivšem predsedniku SKS, koji je za mene „prošlost“ – navodi Jovanović i dodaje da je na sastanak u prostorijama pozorišta „Duga“pozvan novi predsednik SKS mr Živko Marković.

Sa druge strane Simo Pavlović, bivši predsednik SKS, a danas člana Upravnog odbora krovne organizacije kaže da protiv Dragana Jovanovića nema ništa lično.
– Ali, imam protiv načina na koji je imenovan na tu funkciju u vreme prošlog saziva Ministarstva za dijasporu na čijem je čelu bio ministar Vukčević. I njega su kao i neke prethodne „naše“ predstavnike birale vlasti u Srbiji, po nekom svom ključu, a pa pri tom nas u Švajcarskoj ništa nisu pitali – kaže Simo Pavlović.

Državni sekretar Bojan Đurić objasnio je u izjavi za „Vesti“ da je razlog posete upoznavanje naših klubova i asocijacija sa projektima za sufinansiranje koje raspisalo Ministarstvo za dijasporu, animiranje naših zemljaka da se prijave u evidenciju birača u inostranstvu (do 20. aprila), kao i da 11. maja u što većem broju izađu na birališta, te da se konačno dogovore detalji oko postavljanja spomenika Milevi Marić-Ajnštajn u Cirihu, te na prigodan način obeleži godišnjica njene smrti, avgusta ove godine.

Prema njegovim rečima, ne mogu u Beogradu „da lupaju šakom o sto i dovode stranački opredeljene ljude“.
– Predočili smo taj problem i državnom sekretaru Nedi Maletić, kada je nedavno bila u poseti Švajcarskoj i koja je tada izjavila da novo ministarstvo „nema pojma o poverenicima koje je prethodno ministarstvo biralo“, te da će sagledati situaciju i izabrati nove poverenike. Sada, kada je počela predizborna kampanja u Srbiji, pojavljuje se Dragan Jovanović i poziva pojedine članove saveza „okolo“, ništa zvanično, i traži termine u klubovima kako bi se održali razgovori sa pridošlom delegacijom. Pitam se zašto sve to nije zvanično poslato na adresu SKS u pisanoj formi i onda ne bi bilo nesporazuma – naglašava Pavlović.

A. KRASOJEVIĆ; VESTI, 04.04.2008

Пошаљите коментар

Да би сте послали коментар морате бити улоговани

GENOCIDE REVEALED
logo
Писанија Грешног Милоја
Проф. Др. Миодраг Петровић

Проф. Др. Миодраг Петровић

КРОТКИ ЛАФОВИ!
Антиекуменистички сајт

НОВИ Антиекуменистички сајт

„СТРЕЉАЊЕ ИСТОРИЈЕ“
logo
ПРАВОСЛАВАЦ 2017
ГЕНОЦИД
ЈАСТРЕБАРСКО 1942
БОЈКОТ НАРОДА – документарац
новинар.де
Loading
КОРУПЦИЈА, ВЛАСТ, ДРЖАВА
logo
АГЕНЦИЈА ЗА БОРБУ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ
logo