logo logo logo logo
Рубрика: Политика, Свет, Друштво    Аутор: новинарство    619 пута прочитано    Датум: 5.04.2008    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

Dragan JovanovićZbog Dragana Jovanovića, poverenika Ministarstva dijaspore, kome mnogi osporavaju tu funkciju, dosta naših zemljaka, po svemu sudeći, neće doći na dogovorene sastanke u srpskim klubovima

Delegacija Ministarstva za dijasporu koju čine Bojan Đurić, državni sekretar i Tatjana Garčević pomoćnik ministra za kulturnu prosvetnu i naučnu saradnju boravi u Švajcarskoj do subote 5. aprila 2008. godine. Prema podacima koje smo dobili, prvi sastanci sa predstavnicima klubova i naših asocijacija trebalo je da bude održan sinoć u pozorištu “Duga” u Vetingenu, a za večeras u 18.30 zakazan je u prostorijama Srpskog kulturnog društva u Dibendorfu kod Ciriha. Posle toga delegacija će razgovarati i sa našim ljudima u KUD-u “Kolo” u Nojnhofu.

Ova poseta ima, međutim i drugu stranu medalje, jer se na skupove, po svemu sudeći, neće se odazvati svi zainteresovni zemljaci.

Slađana Sretenčić, iz SKD – Cirih kaže da je “bilo manjih nesporazuma oko odražavanja sastanka sa delegacijom Ministarstva dijaspore, ali da su nesporazumi otklonjeni i da će sastanka, ipak, biti!
- Ja ću pozvati sve koji su zainteresovani da nam se večeras pridruže u prostorijama našeg društva u Dibendorfu i otvoreno ćemo o svemu porazgovarati. Jedino razgovorom možemo da otklonimo sve dileme i nesporazume kaže – kaže ona.

- Pozvao sam ovim povodom ambasadu Srbije u Bernu i Generalni konzulat u Cirihu i tamo mi je rečeno da oni nisu upućeni o detaljima posete pomenute delegacije – kaže Simo Pavlović

Poverenik Ministarstva dijaspore za Švajcarsku Dragan Jovanović na pitanje da li je još obavlja tu funkciju, jer se priča da je smenjen, kaže:

- U Ministarstvu dijaspore su napravili neka razrešenja, ali to nije zvanično objavljeno u “Službenom listu”. Znam ja ko pravi “frku”oko mene i moje funkcije i ko želi da sabotira ovaj sastanak. Mogu i javno to da kažem – reč je o Simi Pavloviću, bivšem predsedniku SKS, koji je za mene “prošlost” – navodi Jovanović i dodaje da je na sastanak u prostorijama pozorišta “Duga”pozvan novi predsednik SKS mr Živko Marković.

Sa druge strane Simo Pavlović, bivši predsednik SKS, a danas člana Upravnog odbora krovne organizacije kaže da protiv Dragana Jovanovića nema ništa lično.
- Ali, imam protiv načina na koji je imenovan na tu funkciju u vreme prošlog saziva Ministarstva za dijasporu na čijem je čelu bio ministar Vukčević. I njega su kao i neke prethodne “naše” predstavnike birale vlasti u Srbiji, po nekom svom ključu, a pa pri tom nas u Švajcarskoj ništa nisu pitali – kaže Simo Pavlović.

Državni sekretar Bojan Đurić objasnio je u izjavi za “Vesti” da je razlog posete upoznavanje naših klubova i asocijacija sa projektima za sufinansiranje koje raspisalo Ministarstvo za dijasporu, animiranje naših zemljaka da se prijave u evidenciju birača u inostranstvu (do 20. aprila), kao i da 11. maja u što većem broju izađu na birališta, te da se konačno dogovore detalji oko postavljanja spomenika Milevi Marić-Ajnštajn u Cirihu, te na prigodan način obeleži godišnjica njene smrti, avgusta ove godine.

Prema njegovim rečima, ne mogu u Beogradu “da lupaju šakom o sto i dovode stranački opredeljene ljude”.
- Predočili smo taj problem i državnom sekretaru Nedi Maletić, kada je nedavno bila u poseti Švajcarskoj i koja je tada izjavila da novo ministarstvo “nema pojma o poverenicima koje je prethodno ministarstvo biralo”, te da će sagledati situaciju i izabrati nove poverenike. Sada, kada je počela predizborna kampanja u Srbiji, pojavljuje se Dragan Jovanović i poziva pojedine članove saveza “okolo”, ništa zvanično, i traži termine u klubovima kako bi se održali razgovori sa pridošlom delegacijom. Pitam se zašto sve to nije zvanično poslato na adresu SKS u pisanoj formi i onda ne bi bilo nesporazuma – naglašava Pavlović.

A. KRASOJEVIĆ; VESTI, 04.04.2008

Пошаљите коментар

Да би сте послали коментар морате бити улоговани

GENOCIDE REVEALED
logo
РУШЕЊЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
РУШЕЊЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Теорија и технологија преврата

НОВО – КРОТКИ ЛАФОВИ!
НОВИ Антиекуемнистички сајт

НОВИ Антиекуемнистички сајт

“СТРЕЉАЊЕ ИСТОРИЈЕ”
logo
ПРАВОСЛАВАЦ 2017
ГЕНОЦИД
ЈАСТРЕБАРСКО 1942
БОЈКОТ НАРОДА – документарац
новинар.де
Loading
КОРУПЦИЈА, ВЛАСТ, ДРЖАВА
logo
АГЕНЦИЈА ЗА БОРБУ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ
logo