logo logo logo logo
Рубрика: Спорт    Аутор: Bojan.N    731 пута прочитано    Датум: 1.04.2008    Одштампај
PDF pageEmail pagePrint page

meridian-superliga.jpg Aktuelni šampion, beogradska Crvena Zvezda, u finišu meča našla spas od neplaniranog kiksa, Čukarički savladao Vojvodinu, OFK Beograd porazom nastavio lošu seriju, Smederevo i Napredak remizirali, a Partizan u 90.minutu povećao prednost nad komšijama na 7 bodova.

***

delije1.jpgNa našem najvećem stadionu pred 5000 ljudi, Crvena Zvezda nije uspela da savlada ekipu lučanske Mladosti. Gostujuća ekipa povela je u 14.minutu, golom Prtenjaka. samo četiri minuta trajalo je vodjstvo Mladosti, a Crvena Zvezda, zahvaljujući kapitenu Milovanoviću poravnava rezultat. Lučanci su mogli na odmor i sa prednošću, ali je pred kraj poluvremena, Grkejac pogodio samo okvir gola.
U nastavku, šampion je u 48.minutu, morao ponovo da vadi loptu iz mreže. Andjelković je u šesnaestercu oborio Usenija, a sudija pokazao na belu tačku. Siguran je bio raspoloženi Prtenjak. Od tog momenta, Crveno beli, otpočeli su ,,invaziju,, gostujućeg gola, ali do izjednačenja su došli tek u 86.minutu kada je reprezentativac Crne Gore, Igor Burzanović, na asistenciju Andjelkovića, spasao svoj tim neplaniranog kiksa. Branilac titule, beogradski ,,crveno-beli,, su morali da se zadovolje samo bodom, i time ostavili priliku da Partizan uveća bodovnu prednost u utakmici sa Borcem. Šampion je u ovoj utakmici zabeležio deseti remi, a njihov protinik jedanaesti remi ove sezone.

U Železniku, Bežanija u najefikasnijoj utakmici deklasirala Banat, sa 6:2. Golove su postigli,Randjelović (16), Putičanin (86) i po dva pogotka postigli su Soma (5,21) i Kolaković (52,74). Ovom ubedljivom pobedom Bežanija je uspela malo da popravi gol razliku, pošto je do ovog kola postigla samo 14 golova.

U Beogradu, trećeplasirana ekipa Vojvodine izgubila je od Čukaričkog 1:0, dok je Hajduk u Kuli savladao OFK Beograd, takodje minimalnim rezultatom. OFK Beograd je ovim porazom nastavio lošu seriju u kojoj se nalazi. Još jedan remi, u 22.kolu MSL, dogodio se u Smederevu, gde su Smederevci podelili bodove sa kruševačkim Napretkom.

Prvoplasirana ekipa Partizana, uspela je da iskoristi kiks Zvezde i u dramatičnom meču ipak dodje do pobede. Partizan je u 90.minutu, golom Nenada Djordjevića iz slobodnog udarca sa oko 30.metara pobedio čačanski Borac i time povećao bodovnu prednost nad večitim rivalom. Partizan je tokom celog meča imao inicijativu ali ništa konkretno nisu uradili tokom 90.minuta. Tim iz Humske je u finišu ostao bez jednog igrača, pošto je sudija zasluženo isključio Senegalca Dijaru zbog udaranja protivničkog igrača. Publika u Čačku je iskoristila ovaj gest Dijare da ga izvredja na ras